Ditib-Espelkamp
info@ditib-espelkamp.de

 

 

 

Değerli Üyelerimizin Dikkatine,

Bilindiği gibi her yıl Ocak ayının ilk haftası bütün üyelerimize yıllık aidat ödemesi ile ilgili mektuplar gönderilmektedir. 20 Ocak tarihine kadar YILLIK ÜYE AIDATI ile ilgili mektup eline ulaşmayan üyelerimizin, Köln'deki merkezimize bilgi vermeleri gerekmektedir. Derneğimizin sunmuş olduğu hizmetlerden YILLIK ÜYE AIDATI'nı zamanında ödeyen ve aidat borcu olmayan üyelerimiz yararlanabilirler.
Adres, banka bilgileri ve aile fertleri hakkında yenilik ve değişiklikler mutlaka yazılı olarak veya e-mail ile Köln'deki dernek merkezimize bildirilmelidir. Bir Vefat olması halinde, cenaze yakınları Sosyal Dayanışma Merkezi Derneği'nin bilgisi dışında herhangi bir cenaze firmasını görevlendiremezler. Böyle bir durumda, önce 0221-8699797 No'lu telefondan dernek ile irtibat kurulması gerekmektedir. Aksi halde Fon tarafından maddi ve manevi hiç bir sorumluluk kabul edilmez ve ödeme yapılmaz.
SOSYAL DAYANIŞMA MERKEZİ DERNEĞİ

Bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlar:

1-) DİTİB Derneklerinin tamamına yeteri kadar Kayıt Formu gönderilmiştir. İhtiyaç halinde isteyen derneklerimize tekrar Kayıt formu gönderilecektir. Kayit formu DİTİB derneklerinden ücretsiz temin edilebilir.


2-) Üyelerimiz, adres, telefon, medeni halleri, yeni doğan çocukları ve banka bilgileri gibi her türlü değişiklikleri telefon yoğunluğuna ve yanlışlıklara sebeb olmamak için mutlaka yazılı olarak posta, faks (0221 � 8699791) veya e-mail (cenazefonu@ditib.de) ile Köln Merkezimize bildirmekle yükümlüdürler. Aksi takdirde iletişimsizlikten kaynaklanan aksamalardan doğacak sorumluluk üyelerimize aittir. Bu konularda telefonla yapılacak bildiriler kabul edilmeyecektir.

3-) Üyelik şartnamesine göre; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti kökenli Alman vatandaşı üyelerimizin resmi nikahlı eşlerinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti kökenli Alman vatandaşı ve �Müslüman� olması şartı gerekmemektedir. Geçmişte bu sebeble eşlerinin kaydını yaptıramayan üyelerimiz, bir dilekçe ile eşlerinin kimlik bilgilerini (Adı-Soyadı, doğum yeri-tarihi, Anne-Baba adı, Cinsiyeti, Tabiyeti ve Dini) Merkezimize bildirdikleri takdirde, eşlerinin kayıtları yapılacaktır.

4-) Yeni Şartname ile getirilen bazı değişiklikler:

    a-) Üye olmak isteyenlerin Müracaat formu ile birlikte aile fertlerini kapsayan güncel ikametgah belgesi de (Familien-Meldebescheinigung) göndermeleri gerekmektedir. Kayıt formlarımız 2 sayfadan oluşmaktadır. Sarı olan sayfa üye olan kişide kalacak, beyaz olan sayfa Meldebeschenigung Kopyası ile birlikte Köln'deki merkezimize ulaştırılacaktır.
    b-) Üye olmak isteyenlerin standart bir giriş ücreti değil, müracaat formunda belirtilmiş olan Müracaat sahibinin yaş grubuna göre tesbit edilen Üyelik Bağışını havale etmesi gerekmektedir. Ödenmesi gereken bu bağis, bir sefere mahsus olmak üzere, üyeliğe giriş bağışıdır. Ödenen bu paranın DİTİB'in ilgili banka hesabına girdiği tarihten 90 gün sonra üyelik başlar. Üyelik başlayınca da o senenin yıllık aidati, üye olanlardan istenir.
    c-) Üye olmak isteyenler 30 yaşından küçük iseler, üyelik bağışı ödemezler. Üyelikleri; kayıt formunun beyaz olan sayfası ve Meldebescheinigung kopyası ile birlikte Köln'deki merkezimize ulaştığı tarihten 90 gün geçtikten sonra başlar. Üyelik başlayınca onlar da, yıllık aidat ödemekle yükümlü olurlar.
    d-) Üyelerimizin 18 yaşını dolduran çocukları, 18 yaşını doldurmalarını takip eden 3 ay içerisinde üyelik için kayıt formu doldurmak suretiyle Merkezimize başvurduklarında 90 tam gün beklemeden üyelik haklarından yararlanmaya başlarlar. Ancak yıllık aidatları ödemekle yükümlü olurlar.

 

AYRINTILARIN BULUNDUĞU PDF DOSYASINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

 ŞU AN DİNLEDİĞİNİZ İLAHİYİ KAPATMAK İÇİN BUTONA TIKLAMANIZ YETERLİ